FAQ

Go down 
Matka
666
szlachetny fae
Bogini
Ma stylowy Kociołek
https://cursebreaker.forumpolish.com
Temat: FAQ   FAQ EmptyCzw 17 Gru - 5:08

Najczęściej zadawane pytania


Pomimo posiadania rodzin książęcych na forum oraz ich ogólnego wpływu na własny Dwór, rzadko kiedy zdarza się, aby ktoś z rodziny książęcej bądź innych rodzin arystokratycznych faktycznie wtrącał się w sprawy innej rodziny. Wyjątki stanowią ważne wydarzenia, które mogą mieć znaczący i/lub długotrwały efekt fabularny. W takich przypadkach może nastąpić interwencja ze strony Księcia, jednak ogólnie przyjęto niepisaną regułę, że każdy pilnuje własnego ogródka.


Pomimo średniowiecznego charakteru fabuły, aranżowane małżeństwa zdarzają się bardzo rzadko i nie są czymś szczególnie praktykowanym w Prythianie. Jeśli już dochodzi do takiej sytuacji dotykają one najczęściej wpływowych rodzin wyższych fae, gdzie oboje małżonkowie mogą wspólnie przynieść swoim rodzinom prestiż, zysk materialny, koneksje z innymi rodzinami etc.
Małżeństwa z miłości choć znacznie częściej spotykane, również nie są czymś wielce popularnym. Są one zaledwie potwierdzeniem bycia w związku, lecz w momencie nawiązania więzi godowej z innym fae, taki ślub zupełnie traci swoją wartość i zostaje automatycznie anulowany. Towarzysze połączeni więzią godową przechodzą własny rytuał przyjęcia więzi, więc wszelkie ceremonie zaślubin są zazwyczaj symboliczne.


Na naszym forum nie narzucamy nikomu więzi godowej i decyzja odnośnie tego elementu gry zależy w zupełności od gracza. Należy jednak pamiętać, że taka więź niesie ze sobą kilka reguł: po zaakceptowaniu więzi nie istnieje możliwość jej zerwania, fae może mieć tylko jednego towarzysza w całym swoim życiu (nie znaczy to jednak, że nie może mieć innych partnerów), utracenie towarzysza porównywalne jest do ogromnego fizycznego bólu, który czasami skutkuje śmiercią, w momencie nawiązania więzi oboje partnerzy zyskują dwie ekskluzywne umiejętności. Więcej w temacie o więzi godowej.


Takie wierzenia zostały oficjalnie odrzucone tysiące lat temu, gdy Starzy Bogowie siłą zostali wygnani z kontynentu i głównie czczoną istotą boską została Matka oraz Kocioł - stworzycielka świata i fae oraz mistyczny przedmiot jakiego do tego użyła. Nie oznacza to jednak, że wiara w Starych Bogów zupełnie zniknęła. W Prythianie wciąż znajdują się jednostki bądź małe grupy czczące te bóstwa, jednak nie są to liczne zgrupowania i nie szerzą otwarcie swoich przekonań w obawie przed krytyką ze strony innych.


Chociaż zostało just wspomniane, że nazwiska nie są oficjalnie używane i wiele fae nawet ich nie posiada, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu aby klan (zwłaszcza wyższych fae) posługiwał się jakimś nazwiskiem. Administracja niczego takiego nie narzuca, więc wszelkie decyzje podlegają pomysłowości i potrzebom graczy, pod warunkiem, że są one zgodne z założeniami fabuły oraz uniwersum.


Dzieci fae dorastają w takim samym tempie jak dzieci ludzi. Jedyny element jaki ich różni to odkrycie i aktywacja magicznych umiejętności, które ujawniają się mniej więcej w wieku 13 lat. Fizyczny rozwój zwalnia w momencie osiągnięcia fizycznej dorosłości i zmiany związane ze starzeniem nie są tak samo widoczne jak u śmiertelników. Dzieci fae osiągają faktyczną dorosłość w wieku 100 lat i dopiero wtedy zaczynają być postrzegani na równi z resztą dorosłego społeczeństwa. Kwestie fizycznego starzenia są indywidualne dla każdego fae i u jednych występują szybciej lub wolniej, jednakże przedstawiciele mający do 600 lat mogą spokojnie prezentować się jak osoby pomiędzy 20-45 rokiem życia.


Wyżsi fae znani również jako arystokracja Prythianu to nie tylko członkowie rodzin książęcych, ale również zwykli mieszkańcy Dworu, którzy w swoim wyglądzie nie przejawiają żadnych zwierzęcych i roślinnych elementów. Bycie wyższym fae nie zawsze równa się przynależności bądź pokrewieństwu z rodziną Księcia, dlatego na forum nie istnieje żadne ograniczenie liczbowe dla postaci z tej grupy nawet w przypadku multikont. Ograniczone miejsca dotyczą tylko slotów w drzewach książęcych i warto pamiętać, że tylko jedna postać gracza może należeć do rodziny książęcej.


Bez względu na rasę postaci, każdemu przysługuje odgórnie narzucona umiejętność regionalna. Dodatkowo każda postać będzie mogła wybrać cztery inne umiejętności magiczne spośród całej listy specjalnie przygotowanych i rozpisanych umiejętności. Te dzielą się na pięć poziomów zaawansowania łącznie sumujących się w 50 punktów każda. W zależności od wieku naszej postaci, każdy będzie zaliczał się do konkretnego przedziału punktowego jaki może wykorzystać na start. Dodatkowo do dyspozycji są przygotowane statystyki oraz cechy, lecz o tym więcej na forum. Najwyższa granica wiekowa dla fae to 600 lat.


Jedyną restrykcją w wyborze wizerunku jest region z jakiego pochodzi nasza postać. Dla ułatwienia tego zadania przygotowaliśmy małą rozpiskę, która może ułatwić nawigację między dworami i idealnym wizerunkiem.
Przedstawiciele Wiosny wpisują się w ramy typowo europejskiej urody o jasnych elementach wyglądu, chociaż ciemne oczy bądź ciemne włosy również są tam czasem spotykane. Lato w wielkiej mierze charakteryzuje się śniadą lub ciemną karnacją, o ciemnych włosach i oczach. W Dworze Jesieni dominują osoby o rudych, czerwonych lub brązowych włosach, a ich karnacja nie często odbiega od jasnych tonów. Mieszkańcy Zimy to typowy region skandynawski o bardzo jasnych włosach i bladej karnacji. Występowanie osób o ciemniejszych elementach wyglądu jest niemal znikome. Świt najlepiej oddają wizerunki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Ta rozbieżność spowodowana jest migracją fae z regionów, które charakteryzują się azjatycką urodą. Dzień podobnie jak Lato posiada znaczną przewagę mieszkańców ciemnoskórych z racji na swoje pustynne krajobrazy. Dwór Nocy jest najbardziej zróżnicowanym kulturowo dworem więc można znaleźć tu niemal każdą narodowość, jednak najczęściej widywanymi członkami tego dworu są przedstawiciele o ciemnych włosach i bladej/śniadej karnacji. Ta reguła szczególnie dotyczy Ilyrów pochodzących z górzystych terenów Dworu Nocy.


Powrót do góry Go down
 
FAQ
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Cursebreaker: Dwór Cierni i Róż :: Pierwsze kroki :: Dział fabularny-
Skocz do: