Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 

 Regulamin forum

Go down 
Matka
666
szlachetny fae
Bogini
Ma stylowy Kociołek
https://cursebreaker.forumpolish.com
Temat: Regulamin forum   Regulamin forum EmptyPon 23 Lis - 4:21

Regulamin forum

cursebreaker.forumpolish.com

Organizacja

1.Forum Cursebreaker jest inspirowane serią książek autorstwa S.J. Maas o tytule Dwór Cierni i Róż. Nasza fabuła opiera się na informacjach i wydarzeniach zawartych w pierwszych trzech książkach serii, lecz znajomość książek nie jest wymagana, aby brać udział w rozgrywce.

2.Forum Cursebreaker nie jest odzwierciedleniem książek w skali 1:1 i świat przedstawiony został odpowiednio zmodyfikowany i dopasowany przez administrację na rzecz łatwiejszej i spójniejszej rozgrywki fabularnej. Na forum znajdują się również elementy autorskie, które dotąd nie pojawiły się w żadnej książce z serii.

3.Rejestracja na forum równa się akceptacji niniejszego regulaminu i zobowiązuje do jego przestrzegania. Nieznajomość regulaminu nie jest usprawiedliwieniem do jego łamania. Łamanie regulaminu będzie odpowiednio adresowane przez administrację poprzez upomnienie, ostrzeżenie i finalnie banicję.

4.Przed przystąpieniem do tworzenia karty postaci zalecamy zapoznanie się z działami organizacyjnym, fabularnym i mechaniki, w których znajdują się wszystkie niezbędne informacje potrzebne do zrozumienia wykreowanego świata oraz obowiązującej fabuły.

5.Uprzejmie prosimy o kulturalne zachowanie w kontaktach z innymi użytkownikami w miejscach ogólnodostępnych dla wszystkich graczy oraz rozwiązywanie prywatnych sporów na osobności.

6.Administracja zastrzega sobie prawo do edycji regulaminu, tym samym zobowiązując się do prędkiego poinformowania wszystkich graczy o wprowadzonych zmianach.

7.Na forum znajdują się dwa konta specjalne przeznaczone do rozgrywki z graczami: Kocioł - Mistrz Gry oraz Suriel - konto Universal Person dostępne dla każdego gracza, który chciałby krótkoterminowo wcielić się w postać nieistniejącą na forum.

Kreowanie postaci i pierwsze kroki

1.Jedyną grywalną rasą na naszym forum są fae pochodzące odpowiednio z jednego z siedmiu dostępnych fabularnie dworów: Wiosny, Lata, Jesieni, Zimy, Świtu, Dnia bądź Nocy. Nawet jeśli Twoja postać z jakichś przyczyn nie przebywa na terenie odpowiedniego dworu, kiedyś musiała do jakiegoś przynależeć. Przynależenie do terenów Góry jest możliwe dopiero od czasu zakończenia Królewskiej Wojny i musi mieć swoje uzasadnienie.

2.Decydując się na wybór jednego z powyżej wymienionych dworów należy pamiętać o charakterystycznych dla niego cechach i umiejętnościach jak również restrykcjach jakie obowiązują daną społeczność. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest w kompendium i odpowiednich tematach.

3.Tworzenie postaci występujących w książkach jest niedozwolone. Inspirowanie się postacią książkową bądź korzystanie z imion użytych w serii jest w porządku, jednak kopie postaci 1:1 nie zostaną zaakceptowane. Administracja ma prawo nie zaakceptować karty postaci jeśli stwierdzi, że wykreowana postać fae jest zbyt podobna do bohatera książkowego. Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem postaci z drzewa książęcego, skonsultuj się z Mistrzem Gry.

4.Administracja ma 72h na zapoznanie się z podbitą kartą postaci i podjęcie odpowiednich kroków, tj. przekazanie użytkownikowi dalszych uwag bądź zaakceptowanie karty.

5.Rozpoczęcie fabularnej przygody jest możliwe dopiero po otrzymaniu akceptacji karty postaci i stworzeniu wymaganych tematów z informatorem, dziennikiem oraz korespondencją. Temat z informatorem jest blokowany po uzupełnieniu podstawowych informacji o postaci, aby w przyszłości być aktualizowany wyłącznie przez administrację.

6.Decydując się na przyłączenie postaci do dworu, w którym się nie urodziła należy podać fabularne uzasadnienie jak i dlaczego doszło do takiej sytuacji.

7.Postacie siedmiu Książąt są prowadzone wyłącznie przez Mistrza Gry i są postaciami NPC.

8.Nick postaci powinien składać się z jej imienia. W Prythianie rzadko kiedy posługiwano się pseudonimami lub nazwiskami i wiele fae nawet takowego nie posiada.

9.Nieaktywne konta, które w ciągu dwóch tygodni od momentu rejestracji nie napiszą karty postaci i nie zgłoszą jej do sprawdzenia zostaną usunięte z forum. W momencie, gdy użytkownik zamieści część karty postaci i przez długi czas nie zostanie ona ukończona a użytkownik nie będzie aktywny, takie konto również zostanie usunięte a temat z niedokończoną kartą przeniesiony do archiwum.

10.Każdy gracz ma możliwość rezerwacji wybranego przez siebie wizerunku na czas 7 dni i należy zrobić to w przeznaczonym do tego temacie.

11.Wizerunki powinny przedstawiać osoby realne, które swoim wyglądem nie odbiegają od wymagań poszczególnego dworu. Wszelkie niemożliwe do uzyskania aspekty np. oczy, włosy lub kolor skóry o nienaturalnym kolorze, ostre zęby, skrzydła, elementy zwierzęce etc. powinny zostać zawarte w karcie postaci. Wymiary avatarów to 200x320.

12.Najwyższy próg wiekowy obowiązujący każdego fae w momencie tworzenia karty jest szacowany na 600 lat. Tworzenie postaci starszej niż najwyższa granica wiekowa jest niemożliwe. W celu potwierdzenia przeczytania regulaminu, w podbiciu karty wpisz hasło: Wojna.

13.Nasi użytkownicy mają możliwość posiadania całkowitej liczby 3 multikont. Wiąże się to jednak z kilkoma warunkami, które należy spełnić przed stworzeniem kolejnej postaci.
a.Żadna z postaci nie może być ze sobą blisko spokrewniona bądź zaznajomiona.
b.Postacie nie mogą mieć ze sobą żadnych interakcji fabularnych i należeć do tego samego dworu. Jeden użytkownik może mieć tylko jedną postać uwzględnioną w książęcym drzewie.
c.Aby stworzyć nową postać należy spełnić wymagania minimalnej liczby postów: dla drugiej postaci 25 postów, dla trzeciej postaci 50 postów z pierwszej i 25 z drugiej.
d.Administracja może nie wyrazić zgody na kolejne multikonto w przypadku umyślnego i powtarzającego się uśmiercania i/lub porzucania postaci.

14.Umożliwia się jednorazową zmianę wizerunku z uwzględnieniem wszelkich podobieństw pomiędzy dwoma wyglądami. Taka decyzja musi zostać zgłoszona administracji, która zastrzega sobie prawo do niewydania zgody, jeśli oba wizerunki nie są wystarczająco podobne.

Strona fabularna

1.Główna fabuła forum ma miejsce w magicznej części kontynentu Prythian, który podzielony jest na siedem dworów, ziemię neutralną oraz świat śmiertelników znajdujący się na południu kontynentu.

2.Należy pamiętać, że w tym uniwersum praktykowane są umiejętności magiczne, a nowoczesna technologia, zaawansowane środki transportu i komunikacji nie istnieją.

3.Czas fabularny mierzony jest w 12 miesiącach oznaczanych rzymskimi/arabskimi cyframi, mającymi po 30 dni. Użytkownicy mają prawo do punktowego rozliczenia się za każdą przeprowadzoną sesje zaraz po jej zakończeniu. W tym celu należy zadbać o uzupełniony dziennik, gdyż sesje nieuwzględnione w tym temacie nie zaliczą się do rozliczenia. Należy również pamiętać, że punkty otrzymuje się tylko i wyłącznie za ukończone sesje na minimum pięć postów fabularnych o długości nie krótszej niż 250 słów (mniej więcej długość avatara). Wyjątek długości stanowią jedynie sesje z Mistrzem Gry.

4.Na forum obowiązuje również system punktowy, który automatycznie przydziela jeden punkt fabularny za jeden post fabularny.

5.Na naszym forum rozróżniamy dwie kategorie punktowe: Punkty Magiczne - PM - oraz Punkty Fabularne - PF. Więcej o punktach w dziale mechaniki.

6.Każda prowadzona sesja fabularna - z wyjątkiem retrospekcji - jest możliwością do rozwijania posiadanych statystyk.

7.Każdy użytkownik może skorzystać z multilokacji, która pozwala na przebywanie w trzech miejscach jednocześnie nie wliczając w to eventów na skalę forumową. Należy jednak uważać, aby prowadzone sesje się nie nakładały i były utrzymane w chronologicznym porządku. Sesja z Kotłem/MG ma największy priorytet, gdyż zdrowie i życie postaci może być zagrożone. Zabrania się prowadzenia sesji datowanych po wydarzeniach z Mistrzem Gry, a każda rozgrywka powinna być wpisywana do dziennika postaci.

8.Sesje opisujące intymne zbliżenia między postaciami bądź drastyczne wydarzenia powinny być umieszczane w opcji hide, aby nie wprowadzać zgorszenia, zniesmaczenia wśród reszty użytkowników.

9.Choć administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane przez innych użytkowników, wszelkie posty uwłaczające godności innych, będące obraźliwe lub dyskryminujące będą bezapelacyjnie usuwane, a użytkownik zostanie odpowiednio ukarany.

10.Każdy gracz zobowiązany jest zgłosić swoją nieobecność jeśli ta przekracza okres siedmiu dni. Po upływie trzech tygodni niezgłoszonej nieobecności postać zostanie przeniesiona do grupy nieaktywnych, a jej pozycja w dworze i wizerunek będą oddane do przejęcia.

11.Aby odzyskać aktywny status należy rozegrać jeden wątek fabularny na minimum pięć postów i zgłosić się z nim do działu rozliczeń.

12.Forum Cursebreaker skupia się głównie na storytellingu, mechanika kości jest dodatkiem używanym głównie w sesjach z Kotłem/MG oraz w momentach fabularnego zbierania przedmiotów w wyznaczonych do tego tematach.

13.Każdy dialog powinien być zaznaczony pogrubieniem i zaczęty od myślnika. Myśli powinny być zaznaczone kursywą, a ważne działania mające wpływ na rozwój sytuacji podkreśleniem.

14.Treści publikowane na forum należą do administracji oraz użytkowników biorących udział w rozgrywce. Kopiowanie i rozpowszechnianie elementów należących do innych użytkowników jest nieeleganckie i nie będzie tolerowane, więc bardzo prosimy aby tego nie robić.

Credits

Niektóre zmodyfikowane elementy zamieszczone na forum pochodzą z publicznych stron internetowych i administracja nie przywłaszcza sobie do nich żadnego prawa.
CCCrush - Terrible - ACOTAR Wikia - Soul Cards - Cocorrina - acotaraesthetic - Flaticon - Pixel perfect - Unsplash

Drogi użytkowniku! W opublikowanych opisach znajdziesz spoilery z serii Dwór Cierni i Róż. Są to informacje niezbędne do prawidłowego uczestniczenia w rozgrywce i zapoznajesz się z tematami fabularnymi na własną odpowiedzialność.
Powrót do góry Go down
 
Regulamin forum
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Możesz odpowiadać w tematach
Cursebreaker: Dwór Cierni i Róż :: Pierwsze kroki :: Dział organizacyjny-
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedziSkocz do: