Statusy majątkowe

Go down 
Matka
666
szlachetny fae
Bogini
Ma stylowy Kociołek
https://cursebreaker.forumpolish.com
Temat: Statusy majątkowe   Statusy majątkowe EmptyPią 11 Mar - 7:55

Wprowadzenie

Każdy fae z Prythianu może jednocześnie przynależeć do jednej z czterech podanych poniżej klas majątkowych, które określają jego możliwości ekonomiczne oraz komfort życia. Wybrany status majątkowy powinien mieć swoje odzwierciedlenie w życiu danej postaci oraz być odgrywany zgodnie z jego założeniami. Istnieje fabularna możliwość na polepszenie lub pogorszenie pierwotnie wybranego statusu poprzez takie czynności jak na przykład: ślub czy rozstanie; zdobycie, zmiana lub utracenie pracy; wykonywanie zadań związanych z posiadanym zawodem; rozgrywanie adekwatnych sesji fabularnych etc.

Uwaga: Statusy majątkowe w profilach są uzupełniane przez administrację na podstawie napisanej i zaakceptowanej karty postaci oraz po wcześniejszej konsultacji z graczem, jeśli sytuacja postaci nie jest jednoznaczna i pozostawia jakieś wątpliwości.


UBOGI

Ledwo wiążesz koniec z końcem, w związku z czym nie możesz sobie pozwolić na nieprzemyślane wydatki; nie stać cię na wykwintne posiłki czy drogie ubrania, ba, czasami zdarza się nawet, że kładziesz się spać z pustym brzuchem a po twojej cerowanej i poprzecieranej garderobie widać, że ma już swoje lata. Na pierwszy rzut oka widać, że nie masz grosza przy duszy, co wyróżnia cię z tłumu i to w ten niezbyt pozytywny sposób. Twoje lokum nie jest zbyt przestronne czy najlepiej wyposażone, mieszkasz w klitce… A może wcale nie posiadasz dachu nad głową? Masz problemy ze znalezieniem i utrzymaniem pracy lub ta, którą wykonujesz, nie jest zbyt dochodowa, przez co niełatwo ci polepszyć swoją sytuację finansową oraz komfort życia. Najczęściej imasz się pojedynczych zleceń, które są szybkim sposobem na zarobek.

*Przedstawicielami tej grupy majątkowej są zazwyczaj pomniejsi fae, wyrzutkowie lub fae, którzy nigdy nie posiadali rodzinnego majątku albo utracili go w konsekwencji jakichś wydarzeń.PRZECIĘTNY

Jesteś w stanie przetrwać z dnia na dzień, być może nawet nieco odłożyć, jednak w dalszym ciągu nie stać cię na wykwintne posiłki czy drogie ubrania. Twój codzienny strój pozbawiony jest zbytniego przepychu, a materiały, z których jest wykonany, zdecydowanie nie pochodzą z najwyższej półki. Na częste wizyty w karczmach czy domach publicznych również nie możesz sobie pozwolić, woląc przeznaczyć te pieniądze na jedzenie lub nową odzież. Jeśli nosisz biżuterię - zdecydowanie pośród niej nie da się znaleźć złota, srebra czy kamieni szlachetnych. Praca, którą wykonujesz, nie jest najlepiej dochodowa, ale zdecydowanie masz potencjał oraz możliwości na polepszenie swojej sytuacji finansowej. Niewykluczone, że wykonujesz pracę na zlecenie rodziny książęcej lub zamożnego fae.

*Przedstawicielami tej grupy majątkowej są zazwyczaj pomniejsi fae, których rodzinom udało się otworzyć własny biznes lub od pokoleń pracują dla jednego pracodawcy np. rodziny książęcej czy zamożnego fae o wysokim statusie społecznym, lub fae wysokiego rodu posiadający przeciętny majątek (są to zazwyczaj dojrzali mieszkańcy dworów, którzy stracili swoje rodziny, wychowali się w sierocińcach lub utracili pewną część swojego majątku w konsekwencji jakichś wydarzeń).ZAMOŻNY

Pieniądze nie stanowią dla ciebie żadnego problemu, gdyż masz ich pod dostatkiem. Drogie szaty, wykwintne jedzenie oraz wyjścia do miejsc kultury nie uszczuplają znacząco twojego budżetu, a otaczający cię luksus nie wywiera na tobie większego wrażenia. Twój status jest efektem ciężkiej i przynoszącej sukcesy pracy, najzwyczajniej w świecie pochodzisz z arystokratycznej rodziny o majątku przekazywanym z pokolenia na pokolenie lub piastujesz wysokie stanowisko na dworze książęcym czy też twój talent przysporzył ci sławy i rozgłosu na całym kontynencie. Z pewnością wielu fae zna twoje imię i marzą, aby znaleźć się w twoich butach. Twój majątek pozwala ci na życie w luksusie, a twój dom jest wygodny i przestronny, lecz w dalszym ciągu nie umywa się do rezydencji książęcych. Stać cię na własną służbę, która prawdopodobnie składa się z pomniejszych fae.

*Przedstawicielami tej grupy majątkowej są jedynie wyżsi fae oraz peregryni i ilyrowie o wysokim statusie społecznym. Tylko w nielicznych przypadkach zdarza się, aby pomniejszy fae mógł osiągnąć status zamożnego; zazwyczaj odbywa się to poprzez wykonywanie regularnych zleceń dla rodzin książęcych i zaskarbienie sobie ich szczególnej sympatii.Bogaty

Jako członek rodziny książęcej od małego byłeś otoczony przez niewyobrażalny dla innych fae luksus i przepych. Drogie dzieła sztuki oraz marmurowe posadzki są twoją codziennością, a wykwintne jedzenie spożywasz za pomocą złotych sztućców. Nadworna służba jest na każde twoje skinienie i zapewne nigdy nie skalałeś swych rąk ciężką pracą. Prawdopodobnie, nawet gdybyś się postarał, nie byłbyś w stanie przetrwonić całej swojej fortuny.

*Status dostępny jedynie dla członków rodów książęcych.
Powrót do góry Go down
Online
 
Statusy majątkowe
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Cursebreaker: Dwór Cierni i Róż :: Pierwsze kroki :: Dział fabularny-
Skocz do: